Skip to content Skip to footer

Prosty sposób na zwiększenie pozytywnej percepcji wnętrza. Przedstawiamy lampy globo

Niesztampowe rozwiązania dekoracyjne, ciekawe sposoby na poprawę wyglądu naszego mieszkania i wskazówki, jak radzić sobie z błędami w aranżacji – to kwestie które biją rekordy popularności w wynikach wyszukiwania. Sprawdzamy, czy w tych kwestiach ludzie mają rzeczywiście racje. A może istnieją szybsze i tańsze sposoby na poprawę wnętrza domu?

Człowiek skupia się na tym, co jest na jego poziomie wzroku. Analizuje natomiast wszystkie inne szczegóły

Istotną kwestią, wpływającą na percepcję otoczenia jest sposób postrzegania przedmiotów i miejsc. Człowiek, który po raz pierwszy styka się z danym miejscem, analizuje sytuacje spoglądając na siebie. Stąd też w sklepach, na półkach umieszczonych na wysokości wzroku, rozstawione są produkty, które powinny jak najszybciej zostać sprzedane. Podobnie postrzega się miejsca, mieszkania, domy. Pierwsze wrażenie wiąże się z jakością elementów i ich wyglądem, umieszczonych na wysokości ludzkiego wzroku. Dlatego tak istotną kwestią jest dobór odpowiednich lamp pokojowych, umieszczenie ciekawych dekoracji na komodzie czy dbanie o dobry wygląd firanek czy zasłon.

Lampa globo – element przyciągający wzrok?

Ciekawe rozwiązanie dekoracyjne proponuje popularny producent oświetlenia mieszkaniowego – Globo. Przedstawiciele firmy zdają sobie sprawę z przedstawionych zależności. Wiedzą, że człowiek analizuje przede wszystkim to, co widzi na wysokości oczu, nie koncentruje się zaś szczegółowo na np. podłodze czy suficie. Lampa globo, umiejscowiona może być na ścianie, może tez zwisać z sufitu, zatem zawsze będzie znajdować się „w polu widzenia”. Czy jednak tak niewielki element, w stosunku do całości pomieszczenia, może zmienić postrzeganie wnętrza?

Oświetlenie pokojowe robi różnicę. Dlaczego jest tak ważne?

Okazuje się, że tak. Lampy globo to specjalnie zaprojektowane bryły o kulistym kształcie. Dobrze rozprowadzają światło po pomieszczeniu, co sprawia, że są bardzo funkcjonalnymi przedmiotami. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, iż lampy globo posiadają niezwykle przyciągającą uwagę konstrukcję. Wykonane są zawsze w półokrągłym, lub innym podobnym kształcie, przypominającym dysk lub krążek. Sprawia to, że są oryginalne i ciekawe, dobrze komponują się z każda aranżacją w pomieszczeniu – począwszy od prostych, minimalistycznych wnętrz, kończąc na bogato zdobionych pokojach.