Skip to content Skip to footer

Koce marzeń

Koce, narzuty i pledy to od kilku lat hit wystroju wnętrz. Takie ozdobne tkaniny ma dosłownie każdy, gwiazdy mediów społecznościowych, aktorzy czy sąsiedzi z naprzeciwka więc nie może zabraknąć ich i w Twoim domu. Warto jednak poznać kilka podstawowych zasad, którymi kierować się należy przy wyborze, zakupie i użytkowaniu tkanin jakimi są koce na łóżko.

Koc na łóżko – co należy wiedzieć?

Przede wszystkim należy zachować ostrożność przy zakupie. Wiele firm i sklepów internetowych oszukuje klientów oferując towar niskiej jakości, ze słabych materiałów, który tym samym łatwo ulega uszkodzeniom. Warto więc zawsze sprawdzać materiały z jakich wykonano interesujące nas koce narzuty i zwracać uwagę by minimum 20% składu stanowiła bawełna.

Waży jest też sposób dekoracji łóżka w dużej mierze wynikający z tego jakim łóżkiem dysponujemy. Należy bowiem wiedzieć, że koc na łóżko powinien przykrywać je całkowicie dotykając lekko posadzki. Nie należy więc dopuścić do sytuacji gdy koc wisi wysoko odsłaniając nóżki łóżka. Najlepiej więc kupić koc większy i dłuższy a w wypadku gdy będzie za długi można zawsze odpowiednio go złożyć dopasowując do kantu łóżka. Standardowe wymiary jakie posiadają Koce narzuty to kwadrat o boku 2,1 m i takich najlepiej szukać.

Koce na łóżko – jak dobrać do wnętrz?

Pledy i narzuty muszą komponować się z wnętrzem. Najlepiej więc dobrać lekko kontrastujące z fakturą pomieszczenia kolory lub kolory pokrewne pokryciu pomieszczenia, lecz o innym odcieniu. Przykładowo łóżko w pomieszczeniu wykończonym w bieli lub barwie morskiej dobrze przykryć żakardowym kocem o turkusowej lub bladoniebieskiej tkaninie. Pomieszczenia utrzymane w brązach powinno się wyposażyć w pledy czarne bądź granatowe. Można też eksperymentować z barwą piaskową bądź beżami. Nie należy bać się też motywów kwiatowych, które uzupełniają tkaninę w przeszyciach.

Jeśli jednak boimy się wnętrzarskich eksperymentów i chcemy mieć pewność uniwersalności naszej narzuty nawet w przypadku remontu pokoju, warto postawić na klasykę. Narzuty czarno białe, czy to w kratkę czy pasy o takich kolorach pasują niemal do wszystkich wnętrz i można je z powodzeniem użytkować przez długi czas. W tej dziedzinie każdy znajdzie coś dla siebie.