Skip to content Skip to footer

Lampy awaryjne do domu – jakie kupić?

Oświetlenie awaryjne to temat, który niezbyt często pojawia się w kontekście wyboru lamp do domu, jednak warto wziąć je pod uwagę. Lampy awaryjne sprawdzą się, jeśli doświadczymy awarii w dostawie prądu. Posiadając dodatkowe oświetlenie w domu, które jest niezależnie od energii elektrycznej, można zapewnić sobie oraz domownikom komfort, nawet gdy dojdzie do przerwy w dostawie energii.

Jakie oprawy oświetleniowe wybrać?

Lamp awaryjne muszą być bezpieczne, energooszczędne, dlatego najlepszym wyborem będą oczywiście modele LED. Takie oświetlenie ma bardzo wiele zalet. Po pierwsze jest niedrogie, energooszczędne, poza tym jest proste w montażu, co oznacza, że nie musimy ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z zatrudnieniem fachowców. Obecnie Lampy awaryjne LED są dostępne w wielu odmianach, dlatego na pewno znajdziemy model, który przypadnie nam do gustu. Najważniejsze jest to, aby wybrane oświetlenie posiadało odpowiednie certyfikaty, tylko wtedy można mieć pewność, że będzie bezpieczne i niezawodne.

Jak rozmieścić lampy awaryjne w domu?

Decydując się na montaż lamp awaryjnych w domu, kluczowe będzie oczywiście ich rozmieszczenie. Aby dom był bezpieczny po zmroku, gdy zabraknie prądu, warto zamontować źródła światła w miejscach, po których będziemy się poruszać. W tym wypadku najważniejsze będą ciągi komunikacyjne takie jak korytarz, przedpokój, schody, a także takie pomieszczenia jak kuchnia oraz łazienka. Wybór oświetlenia obecnie jest bardzo duży, dlatego bez wątpienia będziemy w stanie znaleźć to, czego szukamy. Lampy LED są energooszczędne, dlatego nie należy obawiać się o wyższe rachunki, co więcej takie oświetlenie może pełnić także rolę dekoracyjną.

Lampy awaryjne zmniejszą ryzyko potknięcia lub upadku. Doskonale sprawdzą się nie tylko w czasie przerwy w dostawach prądu, będą dobrym wyborem także wtedy, gdy w domu mieszkają osoby starsze oraz dzieci. Instalacja oświetlenia awaryjnego to większy komfort, ale też większy poziom bezpieczeństwa dla całej rodziny, dlatego warto pomyśleć o takim rozwiązaniu w czasie planowania rozmieszczenia oświetlenia w domu. W ten sposób nasz dom będzie funkcjonalny, maksymalnie praktyczny i co bardzo ważne bezpieczny w codziennym użytkowaniu. Lampy awaryjne sprawdzą się też doskonale w biurach i innych budynkach użyteczności publicznej.