Skip to content Skip to footer

Jakie lampy oświetleniowe do domu kupić?

Wybór oświetlenia do domu to dość istotna kwestia, dlatego nigdy nie należy podejmować takich decyzji zbyt pochopnie. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawy, ale to, jak rozmieścimy oświetlenie i jakie żarówki zamontujemy w lampach, zdecyduje o komforcie mieszkania.

Żyrandole sufitowe

Żyrandole sufitowe to podstawowe źródło światła, które pozwala na rozświetlenie całego pomieszczenia. W każdym pomieszczeniu powinna znaleźć się lampa górna, choć w sypialni można z niej zrezygnować. Żyrandol górny powinien dawać jasne, przyjemne dla oczu światło, ma za zadanie dobrze rozświetlać całe pomieszczenie, aby można było normalnie funkcjonować w nim po zmroku. Obecnie wybór lamp sufitowych jest bardzo duży, dlatego na pewno będziemy w stanie dopasować model do swoich indywidualnych potrzeb, a także upodobań. Ważne jest to, aby oświetlenie stylowo pasowało do wybranej aranżacji wnętrza, co jest niezwykle istotne.

Dodatkowe oświetlenie w domu

Jedno źródło światła to zdecydowanie za mało, niezbędne jest zamontowanie we wnętrzach dodatkowych źródeł światła takich jak kinkiety dekoracyjne, lampy podłogowe, stołowe, można też doświetlić schody, korytarze, blaty. W tym wypadku doskonale sprawdzi się Żarówka g4, która jest przeznaczona do małych opraw oświetleniowych. Żarówka g4 mimo swoich niewielkich rozmiarów daje bardzo dużo światła, jej dużą zaletą jest to, że się nie nagrzewa, dlatego można mieć pewność, że będzie bezpieczna dla domowników. Lampy oświetleniowe to jedno, ale żarówka g4 to także dość istotna kwestia, bo od niej zależy barwa oraz jasność światła, a nie każdy zwraca na to uwagę. Wybierając odpowiednią moc żarówek g4, uzyskamy wspaniały efekt świetlny, pod warunkiem, że wcześniej dobrze przemyślimy koncepcję. Jeżeli nie znamy się na rzeczy lub nie mamy czas, aby zaaranżować oświetlenie w odpowiedni sposób, warto poprosić i pomoc specjalisty, który zaaranżuje przestrzeń tak, aby każdego źródło światła było dopasowane do funkcji strefy, ale także zapewniało wygodę i było efektowne.