Skip to content Skip to footer

Łóżko, materac oraz pościel – jak skomponować idealne trio?

Sypialnia musi być elegancka i funkcjonalna. To nie podlega żadnej wątpliwości. Jest to pomieszczenie, w którym chcemy dobrze się czuć i odpocząć po trudach dnia. Jak zaaranżować idealną sypialnię?

Rozmiar łóżka – jak wybrać?

Wybór łóżka ma podstawowe znaczenie dla dobrego, zdrowego snu. Warto zwrócić uwagę, by było ono dostatecznie duże tak, by zapewnić komfort snu. Idealnym rozmiarem jest 90 cm przy łóżku jednoosobowym. Kupując łózko do sypialni warto pokusić się o 160 cm, które w wygodny sposób pozwolą wyspać się dwóm osobom. Opcją mniej komfortową, ale nadal wygodną, jest rozmiar 140 cm.

Dobry materac – dobry sen

Idealnie dobrany materac dopasowuje się do kształtu ciała gwarantując optymalne ułożenie kręgosłupa. Wybierając materac zbyt miękki spowodujemy, że mięśnie zamiast odpoczywać będą w ciągłym napięciu poszukując idealnej pozycji. Materac, który jest za twardy utrudnia krążenie krwi w miejscach nacisku, co wymusza ciągłe zmiany ułożenia.

Kupując materac do sypialni korzystniej jest kupić dwa materace mniejsze, które będą indywidualnie dobrane dla każdej z osób.

Pościel na piękne sny

Pościel musi zapewnić przede wszystkim dobry sen. Nie znaczy to, że nie musi być elegancka i może nie pasować do wystroju sypialni. Dzięki pościeli, którą odpowiednio dobierzemy kolorystycznie możemy w sypialni zbudować odpowiedni nastrój.

Wybierając pościel trzeba zwrócić uwagę na właściwości materiałów, które zapewnią nam odpoczynek. Pościel bawełniana jest bardzo ceniona ze względu na swoje właściwości. Jest miękka, przyjemna w dotyku, pozwala skórze oddychać i jednocześnie świetnie odprowadza wilgoć. Kolejną zaletą pościeli bawełnianej jest jej przystępna cena. Pościel bawełniana jest łatwa do utrzymaniu w czystości musimy jednak liczyć się z koniecznością jej prasowania.

Warto jednak pamiętać, że rodzaje bawełny również są różne. Dobra pościel bawełniana będzie nam służyła przez długie lata zachowując piękny wygląd i żywe kolory.

Meblując sypialnie trzeba z dużą uwagą wybierać wszystkie jej elementy. Równie ważny jest wybór łóżka, wygodnego materaca, jak i pościeli, która jest kwintesencją stylu sypialni. Dobry sen pozwoli odzyskać siły, zregenerować się i z zapałem przywitać nowy dzień.

Pościel bawełnianą znajdziesz w ofercie Vege Home