Skip to content Skip to footer

Mata pod krzesło najlepszym sposobem na ochronę podłogi w okolicach biurka

Fragmenty podłogi przy biurkach i stolikach komputerowych, na których stoją krzesła czy fotele obrotowe najczęściej wymagają dodatkowej ochrony przed zniszczeniem. Bardzo dobrym rozwiązaniem są w takim wypadku maty pod krzesła, które coraz częściej można spotkać w naszych biurach, sklepach oraz domach.

Czym charakteryzuje się mata pod krzesło

Ochronne podkładki pod krzesła są odpowiednio ukształtowanymi kawałkami tworzywa sztucznego, które mają za zadanie chronić delikatne podłogi takie jak parkiety, panele czy wykładziny, przed zniszczeniami spowodowanymi użytkowaniem na nich krzeseł i foteli biurowych. Natomiast na bardzo gładkich powierzchniach, takich jak kafelki, będą one doskonałą ochroną przed niebezpiecznym i niezbyt komfortowym ślizganiem się krzesła. Najczęściej produkowane są z trwałego polipropylenu, można znaleźć również egzemplarze z PVC lub silikonu. Dobra podkładka pod krzesło powinna być odpowiednio duża i ściśle przylegać do podłogi- tak by jej boki nie zawijały się pod fotel, co zapewni wygodę użytkowania.

Jakie są zalety używania podkładki pod krzesło

Oczywistą zaletą zastosowania takiego rozwiązania jest maksymalna ochrona podłogi i zabezpieczenie przed poślizgnięciem się czy upadkiem z krzesła. Ale dlaczego jest to rozwiązanie lepsze niż podkładka materiałowa lub dywanik? Okazuje się, że mata pod krzesło wykonana z tworzywa jest dużo wygodniejsza w użytkowaniu i przede wszystkim w utrzymaniu czystości- wystarczy przetrzeć ją na mokro, podczas gdy dywaniki wymagają częstego odkurzania i prania, a i tak mogą nie być przyjazne dla alergików, ze względu na rozwijające się w nich roztocza. Taka mata jest również rozwiązaniem trwałym i bardziej odpornym na uszkodzenia mechaniczne, a nawet chemiczne. Do wyboru mamy różne rozmiary i wzory podkładek, więc bez problemu można dopasować je do różnych wnętrz, takich jak na przykład biuro, pokój dziecięcy czy salon w mieszkaniu lub domu.

Gdzie i w jakiej cenie można kupić maty pod krzesła?

Ten przydatny gadżet można nabyć w sklepach z wyposażeniem wnętrz czy w punktach z akcesoriami biurowymi. Można znaleźć je również w popularnych marketach budowlanych, ale zdecydowanie największy wybór i ciekawe ceny oferują sklepy internetowe. Dostępne są przeróżne kształty, wzory, kolory i grubości, możliwa do wykonania jest również zindywidualizowana podkładka pod krzesło z własnym nadrukiem, na przykład nazwą firmy czy ulubionym zdjęciem. Ceny za najprostsze modele zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, by rosnąć wraz z większą objętością, grubością czy dodatkowo zastosowanymi w podkładce ciekawostkami.