Skip to content Skip to footer

Meble loft – zrób to sam!

Styl industrialny cieszy się dzisiaj coraz większą popularnością. Ten styl charakteryzuje się surowością wnętrza i oryginalnością formy – znakomicie wpisuje się w styl wielkiego miasta. Tworzą go przede wszystkim niedokończone ściany, surowe podłogi oraz niepowtarzalne meble, wykonane z niepotrzebnych materiałów, czy też nawiązujące do wyposażenia fabryk.

Meble loft – drogie?

Teraz warto zastanowić się krótko, skąd w ogóle wziął się taki pomysł na wnętrza w stylu industrialnym. Otóż jak często to bywa biedne warunki zmieniono na artystyczne. W latach 50. wiele fabryk zamknięto a biznesmeni przenieśli się do bogatszych dzielnic. Tak powstały ogromne pustostany, które szybko zajęli artyści czy osoby związane z filmem.

Odkryto, że bardzo łatwo można wykreować świetne wnętrza w takich pustostanach. Rury na zewnątrz, przewody, surowa podłoga złagodzona przygasłym dywanem, sofy i pufy ze szpuli czy worków na zboże tworzyły niepowtarzalny klimat osiągnięty praktycznie minimalnym nakładem kosztów.

Meble loft w sklepach

No właśnie – minimalnym nakładem finansowym. Dzisiaj natomiast, kiedy idziemy do sklepu z meblami w stylu industrialnym czy kolonialnym, odkrywamy szybko, że ich cena jest naprawdę bardzo wysoka. Z pewnością wiele osób zada sobie pytanie, za co w zasadzie płacimy.

Niektóre meble loft są bowiem rzeczywiście bardzo solidnie i precyzyjnie wykonane np. rzeźbione kredensy inspirowane wpływami wschodnimi. Inne natomiast, jak np. łóżka wykonane z palet nie powinny aż tyle kosztować.

Wykonaj meble loft samemu

Warto zatem rozważyć wykonanie części mebli loft samodzielnie. Jak się za to zabrać? Przede wszystkim na początek warto pooglądać zdjęcia różnych profesjonalnych mebli loft, czy też wnętrz w stylu industrialnym zaprojektowanych przez profesjonalistów. Kiedy już będziemy wiedzieć, co nam się dokładnie podoba, warto sprawdzić, czy przypadkiem ktoś już nie wykonał takiego mebla samodzielnie.

Dzisiaj bowiem w Internecie znajdziemy bardzo wiele gotowców, jak wykonać meble loft. Stolik ze starych drzwi, pufa ze szpuli? Nic prostszego. W końcu do mebli typu loft produkty znajdziemy w najprostszych miejscach, jak w we własnej piwnicy, na straganach, outletach. Często także możemy kupić tanio już lekko obrobione materiały, jak np wyszlifowane okiennice itp.

Meble loft znaleźć można w ofercie spokko.pl