Skip to content Skip to footer

Sposoby na odprowadzenie ścieków z domu

Podczas zaprojektowania oraz budowy domu dochodzi szereg decyzji, które należy podjąć, a z którym początkowo inwestor nie zdaje sobie z nich sprawy. Sytuacja komplikuje się wtedy, gdy teren, na którym stawiany jest dom wymaga dodatkowych przemyśleń oraz rozwiązań. Jednym z ważniejszych elementów funkcjonowania całej rodziny w nowo wybudowanym domu jest odprowadzenie ścieków.

Odprowadzenie ścieków z domu – rozwiązania

Wybór systemu, który będzie rozwiązaniem dla odprowadzenia ścieków z domu jest jednym z ważniejszych wyborów, jakie trzeba podjąć. Najpowszechniejszym odprowadzeniem ścieków bytowych jest oczywiście podłączenie do kanalizacji. Jednak nie zawsze rejon, w którym znajduje się inwestycja na to pozwala. W takiej sytuacji jednym ze starszych sposobów odprowadzania ścieków było szambo, które jednak potrafiło sprawiać problemy na przykład podczas opróżniania. Dziś jedną z najnowocześniejszych metod jest posadowienie takich urządzeń, jak przepompownie przydomowe.

Przydomowa przepompownia ścieków – zasada działania

Przydomowa przepompownia ścieków jak wcześniej wspomniano jest używana głównie w miejscach, w których nie ma dostępu do kanalizacji miejskiej. Są to głównie tereny o rozproszonej zabudowie. Jednym z elementów przepompowni jest zbiornik, do którego spływają ścieki. Po zebraniu wyznaczonej ilości ścieki te są przepompowywane rurociągiem do najbliższej kanalizacji. Jest to system bezobsługowy. Dlatego właśnie tak popularny wśród osób, które budują swoje domy. Szambo przy tym systemie odchodzi w przeszłość. Przepompownie przydomowe zaczynają pełnić rolę pioniera wśród tylu metod odprowadzenia ścieków.

Kilka słów o rodzajach przydomowych oczyszczalni?

Jest oczywiście wiele rodzajów przepompowni ścieków. Dużo zależy od tego jak wiele będzie ścieków, czyli jak duża rodzina będzie zamieszkiwała dom oraz ile pomieszczeń będzie do niego podłączonych. Wiele zależy również od rodzaju pompy. Przydomowa przepompownia ścieków cena posiada również dzisiaj konstrukcje, która pozwala na łatwiejszy dostęp serwisowy. Jest to bardzo ważne w przypadku nie tylko serwisowania, lecz jakichkolwiek komplikacji napraw. Przydomowa przepompownia ścieków cena będzie zależała oczywiście od materiałów, z jakich jest ona wybudowana oraz ilości dodatkowych funkcji. Podczas wyboru techniki odprowadzenia ścieków konieczna może być konsultacja ze ekspertem.