Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę kupując koce i pledy?

Wybranie porządnego kocyka albo pledu do mieszkania nie jest prostym zadaniem, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z niniejszym artykułem. Na rynku jest wielu rzetelnych producentów, którzy oferują wysokiej jakości koce i pledy, dlatego też warto dowiedzieć się na które elementy zwracać szczególną uwagę.

Na co zwrócić uwagę?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na gramaturę. Jak łatwo się domyślić im większa gramatura, tym oczywiście koc lub pled jest cieplejszy. Pod uwagę należy wziąć również wielkość samej narzuty. Większość koców dostępnych na rynku ma wymiary od 130 do 150 cm. Jeżeli chodzi o długość to waha się ona w przedziale od 170 do 200 cm. Ogromną rolę odgrywa również wykończenie. Godne polecenia są koce zakończone specjalnymi frędzlami albo dość grubymi przeszyciem. Koce tego typu nawet po wielu latach użytkowania nie będą się pruły na krawędziach. Warto inwestować w produkty od renomowanych producentów, które wykonane są z najlepszych jakościowo materiałów.

Rodzaj barwienia ma znaczenie

W przypadku koców i pledów barwienie odgrywa bardzo ważną rolę, ale niestety parametr ten jest często pomijany. Godne polecenia są koce i pledy barwione za pomocą naturalnych barwników. Uważać należy na produkty od mało znanych producentów, które niestety mogą być barwione chemicznie. Takie koce lub pledy nie będą przyjazne dla naszego ciała i co najgorsze mogą uczulać. Najbardziej niebezpieczne są koce zabarwiane metodą rtęciową, które mogą stanowić duże zagrożenie dla naszego zdrowia. Na szczęście metoda ta jest coraz rzadziej stosowana.

Na jaki design warto postawić?

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby inwestować w koce i pledy, które idealnie pasować będą do danego wnętrza. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie dokonać udanego zakupu, powinny skorzystać z fachowego doradztwo doświadczonego projektanta wnętrz. W dzisiejszych czasach koce i pledy pełnią nie tylko zadania funkcjonalne, ale również dekoracyjne, dlatego też warto rozejrzeć się za modnymi i stylowymi produktami. Wiele ciekawych inspiracji można znaleźć na blogach tematycznych, które poświęcone są wystrojowi wnętrz. Na design należy zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim wtedy, gdy poszukuje się oryginalnego kocyka albo nowoczesnego pledu na prezent dla bliskiej nam osoby.