Skip to content Skip to footer

Narzuty na łóżko w różnych stylach aranżacji wnętrz

Dzisiaj modna jest aranżacja wnętrza w jakimś jednym, konkretnym stylu, który będzie w pełni odpowiadał naszemu charakterowi, wartościom oraz temu, co nam tak naprawdę się podoba. Szczególnie zaś popularny jest styl skandynawski, industrialny, klasyczny oraz kolonialny. Jak dokładniej będą się prezentowały narzuty na łóżko wykonane na modłę tych stylów?

Narzuta na łóżko w stylu skandynawskim

Styl skandynawski wyróżnia prostota i pewna surowość. Tutaj stosowane są naturalne materiały, jasne, chłodne barwy oraz brak mocnych ozdób. Ewentualne dekoracje utrzymane są w tonie butelkowej zieleni albo też czerwieni. Jak będą prezentowały się narzuty na łóżko wykonane w tym stylu?

Przede wszystkim muszą być wykonane w pełni z naturalnych materiałów. Może to być len, bawełna. Także popularne są dodatki ze skór zwierzęcych. Takie narzuty raczej nie będą miały żadnych wzorów, jeśli już to delikatne i lekko rustykalne.

Narzuta na łóżko w rytmie industrialnym

Styl industrialny charakterystyczny jest dla wielkich miast. Tutaj klasyczne dla tego stylu jest wykorzystanie różnych typowych dla wielkiego miasta elementów, jak betonowa podłoga lub ceglana ściana. Kolory są mocne, ale bardzo przygaszone.

Taka narzuta w stylu industrialnym może przybrać różną formę. Najczęściej jednak materiał będzie naturalny, forma prosta, zaś barwa brązowa, beżowa, ceglasta albo ciemno zielona. Można także spotkać się z narzutami zawierającymi motywy wielkiego miasta albo utrzymanymi w czerni.

Narzuta na łóżko na modłę klasyczną

Klasyka nigdy nie wyjdzie z mody. Gładko wypolerowane, drewniane, spore meble, solidne kształty, beże i brązy, obrazy oraz klasyczne dodatki – to jest to, co wyróżnia ten styl.

Jak będzie wyglądać narzuta utrzymana w styl stylu? Tu już będziemy mieć do czynienia ze znacznie większym bogactwem formy i barwy. Mogą pojawić się błyszczące materiały, klasyczne, staroświeckie wzory czy domieszka wiśni, złota albo srebra.

Kolonialna narzuta na łóżko

I w końcu mamy styl kolonialny. Ostatnio, na fali różnego rodzaju podróży, coraz częściej się go spotyka. Narzuty na łóżko mogą tu być bardzo egzotyczne i orientalne – mogą mieć wyraźne wzory indyjskie, afrykańskie, motywy południowo amerykańskie itp.

Narzuty na łóżko dostępne są w ofercie vegehome.pl.