Skip to content Skip to footer

O czym pamiętać, wybierając meble do ogrodu i na taras?

Nie ma nic przyjemniejszego po całym dniu spędzonym w pracy niż wypoczynek na świeżym powietrzu, najlepiej we własnym ogrodzie lub na tarasie. Zanim jednak będziemy mogli w pełni oddać się błogiemu lenistwu na wygodnym leżaku, warto zadbać o wybór odpowiednich mebli.

O CZYM PAMIĘTAĆ?

Punktem wyjścia przy porównywaniu poszczególnych modeli mebli powinna być ich funkcjonalność. Zakup ekskluzywnych, designerskich mebli nie będzie dobrą decyzją, jeśli nie będą one właściwie zabezpieczone przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Trudno zakładać, że przy każdej najmniejszej mżawce będziemy chować swoje luksusowe meble pod dach, żeby się nie zniszczyły. Zamiast tego już na etapie wyboru mebli powinniśmy zdecydować się na takie, które są odporne na działanie mrozu, czy wilgoci.

JAKIE MATERIAŁY WYBIERAĆ?

W ofercie większości producentów oferujących ekskluzywne meble ogrodowe przeważają modele wykonane z drewna i plastiku. Naturalne drewno to dobry wybór w przypadku zwolenników klasyki. Łatwo wkomponować je w wystrój ogrodu. Bogactwo różnorodnych gatunków drewna, które mamy do dyspozycji zaspokoi wszelkie wymagania. Ciekawym rozwiązaniem są także plastikowe meble utrzymane w nowoczesnym stylu. Są bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych i nie wymagają żadnego dodatkowego zabezpieczenia tak jak meble drewniane. Przed zakupem warto sprawdzić jednak jakość plastiku, z którego są wykonane. Tańsze meble plastikowe bywają nietrwałe. Jeśli zależy nam na wytrzymałości mebli, najlepiej zdecydować się na ekskluzywne meble z kolekcji któregoś z renomowanych sklepów meblarskich.

DESIGN MEBLI

Zalety praktyczne nie są jednak jedynym kryterium, które powinniśmy uwzględnić, wybierając meble do ogrodu. Równie duże znaczenie mają ich walory wizualne. Nowoczesne meble utrzymane w ciekawej stylistyce będą stanowiły ozdobę każdego ogrodu czy tarasu. Warto zadbać, żeby dobrze komponowały się z roślinami, które znajdują się w naszym ogrodzie. Meble utrzymane w stylu nowoczesnym świetnie wyglądają w minimalistycznych ogrodach. Jeśli preferujemy styl klasyczny, możemy zdecydować się na luksusowe meble wykonane z egzotycznego drewna.

JAKIE MEBLE KUPIĆ?

Wszystko zależy od tego, jak dużo miejsca mamy do dyspozycji. Na niewielkich tarasach dobrze sprawdzają się proste zestawy mebli, składające się ze stołu i krzeseł. W większym ogrodzie możemy dodatkowo zdecydować się na leżaki, czy ławeczki. Nowoczesne meble dają ogromne możliwości aranżacyjne. Ważne jednak, by nie przesadzić z ilością mebli. Powinny one stanowić dopełnienie ogrodu, a nie przytłaczać znajdującą się w nim roślinność.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://idealdesign.pl/