Skip to content Skip to footer

Pomysły na ciekawą aranżację roweru w mieszkaniu

Nie masz gdzie trzymać roweru lub po prostu wpadłeś na pomysł, aby w jakiś ciekawy sposób wkomponować go w aranżację swojego mieszkania? Jeśli dobrze przemyślisz ten temat i poszukasz aranżacji w sieci, wykorzystując mebel wykonany na zamówienie lub wieszak na rowery- możesz stworzyć coś interesującego i funkcjonalnego jednocześnie.

Wieszak na rowery- daje wiele możliwości

Tradycyjny, chyba dobrze każdemu znany wieszak na rowery stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. Jednak na samym początku warto sprawdzić, jaką nośność powinien mieć, aby udźwignąć nasz rower. Z pewnością zadowoli nas fakt, że możemy kupić zarówno wieszaki rowerowe montowane do ściany, jak i nawet do sufitu. Dzięki temu możemy powiesić rower niemalże w każdym miejscu mieszkania.

Wieszak tego rodzaju może też spełniać dodatkowe funkcje. Bardzo interesująco prezentują się modele, które dodatkowo mogą pełnić funkcję biblioteczki lub półki na bibeloty. Trzeba się jednak liczyć z tym, że designerski wieszak może kosztować trochę więcej, tym bardziej, że jest to ostatnio bardzo modny gadżet, który jest coraz częściej spotykany w mieszkaniach i domach.

Wygląd to jedno, a funkcjonalność to drugie

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest, aby zadbać o jedno i o drugie. Dlatego też dobrym patentem jest pomalowanie ściany, na której ma wisieć rower specjalną farbą zmywalną, która dobrze radzi sobie z zabrudzeniami. Oczywista kwestią jest, że rower w mieszkaniu nie jest statyczną dekoracją i nie zawsze będzie nam się chciało go myć za każdym razem, kiedy gdzieś się na nim wybierzemy.

Umiejscowienie roweru także powinno być przemyślane. Na pewno nie może to być miejsce w ciągu komunikacyjnym, gdzie obszerny rower mógłby skutecznie torować drogę każdemu, kto będzie przechodził. Bardzo często rower wieszany jest więc jako ozdoba pokoju dziennego.

Jaką stylizację wybrać? Czy każdy rower będzie pasował do każdego wnętrza?

Tak naprawdę najważniejsza wydaje się spójna stylistyka Rowery górskie powieszone na ścianie na pewno nadadzą mieszkaniu miejskiego charakteru. Sprawdzą się także w stylizacjach typu loft czy w bardziej industrialnych wnętrzach.

Rower miejski może pasować do delikatniejszych projektów, także i do wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim czy romantycznym. Rower wiszący na ścianie można dodatkowo ozdobić, albo w jakiś sposób udekorować ścianę za pomocą rysunków na ścianie lub też naklejek. Tak naprawdę możliwości aranżacyjne są ogromne- liczy się pomysł.

Artykuł powstał we współpracy z Calus-p