Skip to content Skip to footer

Stare rupiecie – a może czysty zysk?

Z pewnością każdy z nas ma gdzieś jakiś swój kącik, do którego wyrzuca wszystkie stare i nieużywane przedmioty, bo „na pewno się kiedyś przyda”. Później po kilku latach takiego trzymania ich, często wyrzucamy je po prostu na śmietnik. A może nie powinniśmy tak robić? Może mieliśmy kiedyś rację mówiąc, że te przedmioty jeszcze się przydadzą?

Punkty skupu złomu

Zdecydowanie nie warto wyrzucać naszych „gratów” tak po prostu na śmietnik. Warto natomiast przejrzeć je dokładnie i następnie podjechać do punktu złomu. W naszych domach najczęściej zagracone bywają piwnice, garaże, strychy, stare szafy. Walają się tam części do samochodów, stare sprzęty AGD, jak np. pralki, rury po remoncie, stare naczynia, kable i wiele innych przedmiotów. Oczywiście, wszystkie mają swoją wartość, jednak warto szczególnie wspomnieć o cynie.

Cyna – co to jest?

Cyna jest to srebrnoszary metal. Warto wiedzieć, gdzie możemy go znaleźć i jaką ma wartość, aby nie zostać oszukanym w punkcie skupu cyny i innych metali. O ile doskonale wiemy, że srebro i złoto to drogie metale, o tyle rzadko kto orientuje się, że złom cyny osiąga także konkretną wartość. Cyna bowiem jest to metal o dużej ciągliwości i kowalności, wysokiej temperaturze topnienia oraz właściwościach antykorozyjnych.

Cyna skup – opłacalny biznes

Jak znamy już te właściwości, na pewno łatwo możemy się domyślić, dlaczego skup cyny jest tak dochodowy. Otóż cyna jest szeroko stosowana jako materiał pokrywający, zapobiegający korozji. Ponadto jej stop używany jest przy lutowaniu. Spotkać ją możemy również w czcionkach drukarskich i jako popularny i znany stop – brąz. W efekcie na rynku wtórnym fabryki i zakłady produkcyjne oferują dobrą ceną na złom cyny.

Gdzie znajdziemy cynę?

Jednak zanim naszym celem stanie się skup cyny, warto zastanowić się, gdzie właściwie możemy taką cynę znaleźć. Otóż dawniej modne były naczynia cynowe – niewykluczone, że znajdziemy je w swoich domach. Punkty skupu cyny przyjmują także biżuterię z domieszką cyny. Szukamy jej również w przedmiotach wielokrotnie naprawianych, lutowanych oraz puszkach i konserwach. Jednak prawdziwym źródłem złomu cyny jest elektronika.

Skup cyny

Znaleźliśmy w swoim mieszkaniu przedmioty mogące zawierać cynę Co dalej z nimi robimy? Otóż przede wszystkim należy znaleźć odpowiedni punkt z tabliczką „cyna skup” lub wejść na stronę http://www.stellmet.pl/oferta,7,zlom_cyny_i_niklu. Warto wcześniej porównać w internecie, jakie ceny oferują poszczególne punkty za złom cyny i które charakteryzują się najwyższą uczciwością, a potem oczywiście pojechać tam i dokonać sprzedaży!