Skip to content Skip to footer

W jakie wyposażenie do sauny ogrodowej warto zainwestować?

Sauna ogrodowa sama w sobie jest sporym wydatkiem. Należy jednak pamiętać, że można ją też odpowiednio doposażyć, by stała się idealnym miejscem do wypoczynku. W jakie gadżety warto zainwestować?

Zagłówek

Sauna ogrodowa to wymarzone miejsce do relaksu. Doskonale nadaje się, by odpocząć w niej po ciężkim dniu lub wysiłku fizycznym. Gorąca para wodna pomoże rozluźnić mięśnie i ukoi umysł. Przy okazji pomoże też wypocić tłuszcz.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest, więc odpoczynek w pozycji leżącej. Do sauny nie powinno się jednak brać zwykłej poduszki. Złożony ręcznik też pewnie nie zda egzaminu. Wchłonie wilgoć i będzie niewygodny. Jeśli nie zostanie później wysuszony to stanie się środowiskiem do rozwoju bakterii.

Z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalnego zagłówka. Jest on wykonany z wyprofilowanych listewek, które przepuszczają parę. Oznacza to, że głowa i kark umieszczone na zagłówku również są poddawane działaniu pary.

Piec elektryczny

W związku z rygorystycznymi przepisami dotyczącymi korzystania z pieców opalanych stałym paliwem, lepszym rozwiązaniem jest zakup pieca elektrycznego. Dzięki niemu nie trzeba przejmować się gromadzeniem opału oraz dokładaniem go do pieca. Co ważne, nie przyczynia się on też do powstawania smogu.

Piec elektryczny jest też łatwiejszy w obsłudze. Żeby rozgrzać saunę ogrodową wystarczy wcisnąć jeden przycisk oraz ustawić oczekiwaną temperaturę. Piec elektryczny załatwi sprawę sam. Dzięki temu użytkownik może po prostu się zrelaksować.

Oświetlenie

W każdej saunie ogrodowej znajduje się oświetlenie. Często jednak ogranicza się ono tylko do jednej żarówki umieszczonej na środku sufitu. Jej zadaniem jest równomierne oświetlanie całego pomieszczenia. Takie światło może być jednak uciążliwe.

Dobrym pomysłem jest jednak zainwestowanie w dodatkowe oświetlenie. Może ono być w formie ozdobnych LED`ów umieszczonych pod ławką lub kinkietu, który umożliwi czytanie ulubionego magazynu.

Należy jednak pamiętać, że wszystkie lampy umieszczone w saunie powinny być zabezpieczone przed wilgocią. Dokładnie tak jak w domowych łazienkach, wszystkie źródła prądu muszą być odizolowane od wpływu wody. Ma to na celu zabezpieczenie przed porażeniem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw