Skip to content Skip to footer

Wyremontuj swoje mieszkanie samemu!

Posiadanie własnego mieszkania jest marzeniem każdej osoby. Niestety, obecne ceny mieszkań nie zachwycają gdyż są na bardzo wysokim poziomie. Z tego powodu, wiele osób decyduje się kupić tańsze mieszkanie, a następnie wyremontować je własnymi siłami. Z tego powodu, warto wiedzieć czy jest to opłacalne i jak to zrobić.

Czy remont samemu się opłaca

Przy obecnych cenach mieszkań, każdy chce szukać sposobu na oszczędności. Wiele osób decyduje się na mniejsze mieszkania, aby móc spłacić kredyt w relatywnie krótkim czasie. Z tego powodu, po pewnym czasie są niezadowoleni ze swojej decyzji i zaczynają myśleć nad kolejną zmianą.

Warto wiedzieć, iż istnieją inne sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy. Pierwszym krokiem jest wybór mieszkania z rynku wtórnego, które są wciąż sporo tańsze, niż mieszkania od dewelopera. Innym sposobem jest wykonanie remontu samemu, gdyż nie jest to trudne zadanie i każdy może nauczyć się jak kłaść tapetę.

Jak przygotować się do remontu?

Pierwszym krokiem powinna być ocena obecnego stanu danego mieszkania. W zależności od tego co jeszcze nadaje się do użytku, należy planować kolejne kroki działania. Najwięcej pracy oraz najtrudniejszy do wykonania jest remont łazienki, szczególnie kiedy znajdują się w niej stare kafelki, które należy najpierw skuć, jeżeli chcemy położyć nowe. Jeżeli interesuje nas jedynie renowacja, można skorzystać z farby do kafelek, aby odświeżyć obecny stan.

Jeżeli ogólna ocena mieszkania została wykonana, trzeba zacząć od zakupu folii malarskiej, arkuszy kartonu oraz taśmy papierowej by precyzyjnie zabezpieczyć wszystkie meble oraz powierzchnie, które mają zostać nietknięte.

Od czego zacząć remont?

Jeżeli powierzchnie zostały zabezpieczone, warto zacząć od pozbycia się starej farby lub tapety. Jest to krok konieczny do wykonania, jeżeli chcemy aby nasze nowe mieszkanie dobrze się prezentowało. Za pomocą drapaka malarskie pozbywamy się kolejnych warstw położonych na ściany aby przygotować podłoże na tapetę. O tym jak kłaść tapetę można z powodzeniem usłyszeć w internecie, gdyż obecnie istnieje wiele poradników budowlanych.

Prócz instrukcji odnośnie położenia tapety na ścianie, można znaleźć inne przydatne informacje. Bardzo ważnym elementem jest położenie gładzi na ścianach, gdyż niepoprawne przeprowadzenie tej operacji może zniweczyć nasz cały wysiłek.

Podsumowując, remont mieszkania samemu nie jest bardzo trudny jeżeli się odpowiednio przygotujemy do tego zadania. Zapoznając się z kilkoma filmami na ten temat można posiąść wystarczającą wiedzę do poprawnego odświeżenia mieszkania.