Skip to content Skip to footer

Złom w którym jest wolfram można drogo sprzedać

Każdy złom można sprzedać w punkcie skupu. Wiele osób jest przekonanych, że możliwa jest sprzedaż wyłącznie złomu stalowego i złomu metali kolorowych. Nic bardziej błędnego. Bardzo popularny jest choćby skup wolframu. Ten metal można sprzedawać w punkcie skupu, nawet jeśli ma się złom, który w swoim składzie ma stop tego metalu.

Dlaczego wolfram jest tak cenionym metalem?

Wolfram jest bardzo cenionym metalem, przede wszystkim z uwagi na jego właściwości fizyczne. Najważniejszą jest tu temperatura topnienia. Wolfram to metal, który ma najwyższą temperaturę topnienia, przekracza ona 3000 stopni Celsjusza. Jest to metal, który sprawdza się w elementach i narzędziach silnie nagrzewających się. Wykorzystanie wolframu sprawia, że istnieje dużo mniejsze ryzyko przegrzania takich elementów lub narzędzi.

Zasoby wolframy nie są duże

Niestety występujące w przyrodzie zasoby wolframu są dość niewielkie. Największe złoża są w Chinach, więc wydobycie go to nie wszystko, trzeba jeszcze wolfram kupić i sprowadzić, co wiąże się z potężnymi kosztami. Z tego powodu chętnie odzyskuje się wolfram i wykorzystuje ponownie, a skupy wolframu kupują go za wysoką cenę. Skup wolframu to miejsce, gdzie można oczywiście sprzedać zarówno sam wolfram jak i metale, w stopie których on występuje.

Cena skupu wolframu zależy od wielu czynników

Cena skupu wolframu nie jest sztywna Zależna jest między innymi od tego czy do skupu oddawany jest sam wolfram, czy też złom, który go zawiera. W tym drugim przypadku spektrometrem bada się ilość wolframu w złomie i na ten podstawie określa cenę skupu. Bardzo ważny jest też rodzaj złomu. Z jednego bowiem wolfram można odzyskać łatwiej, z drugiego zaś o wiele trudniej. Zawsze jednak skup wolframu jest dla sprzedającego szansą na duży zysk. Oczywiście wszystko też zależy od tego ile złomu odda do skupu. W niektórych przypadkach można otrzymać ponad sto złotych za kilogram złomu zawierającego dużo wolframu. Warto więc gromadzić taki złom i nie sprzedawać go jako złom stalowy czy mieszany. W skupie wolframu za taki złom można bowiem otrzymać o wiele więcej.