Skip to content Skip to footer

Alternatywa dla drogiego oświetlenia

Posiadanie własnego mieszkania czy domu wiąże się niestety z wieloma wydatkami. Po zakupie wyczekiwanej nieruchomości zazwyczaj konieczny jest remont. Później z biegiem lat, niszczeniem pewnych elementów czy zmianą trendów, znów konieczne są przeróbki. Najtrudniej takie zmiany wprowadzać we wszelkiego rodzaju instalacjach.

Rozwiązania na tanie remonty

Szczególnie problematyczna jest zmiana instalacji elektrycznej. Jeśli po jakimś czasie chcemy zmienić położenie lampy czy kinkietu, często konieczne jest kucie ścian, przekładanie kabli, wymiana kontaktów. To wiąże się z dość dużą ilością pracy i kosztami

Dokonując zmian w oświetleniu i biorąc pod uwagę te niedogodności, część klientów decyduje się na sufity podwieszane. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu można w ciekawy sposób zaaranżować wnętrze, ograniczając czas i koszty.

Halogeny sufitowe czy oczka sufitowe to idealne rozwiązanie właśnie do podwieszanych sufitów. Halogeny led sufitowe montowane w ten sposób, dają zupełnie inny efekt niż tradycyjne oświetlenie. W zależności od wyboru rodzaju światła, można uzyskać różne natężenie, zbudować ciepły, przytulny klimat lub jasną przestrzeń do pracy.

Oczka sufitowe – czym są?

Halogeny sufitowe to rodzaj oświetlenia składającego się z oprawy i lampy bądź diody led. Rodzaj, kolor czy kształt oprawy można wybierać z bardzo szerokiej oferty. W zależności od koncepcji na dane pomieszczenie można dowolnie kompletować wybrane oprawy.

Halogeny led sufitowe są zazwyczaj sprzedawane w kompletach (na przykład po 10 sztuk) i w porównaniu z innymi rozwiązaniami są dość tanie. Jedyne, o czym należy pamiętać to wybór odpowiedniej diody. Dostępne są diody ledowe, energooszczędne. Do pomieszczeń z dużą wilgotnością należy wybrać wodoszczelne, tak aby podczas eksploatacji nie uszkodzić instalacji.

Zalety halogenów

Oczka sufitowe czy halogeny sufitowe mają więc naprawdę wiele zalet. Docenią je przede wszystkim miłośnicy klimatycznych, nastrojowych pomieszczeń, oraz ci, którym zależy na ograniczeniu kosztów.

Niska cena w przypadku tego typu halogenów nie ma wpływu na jakość. Warto wybierać produkty sprawdzonych marek, polecanych przez profesjonalnych doradców i fachowców zajmujących się montażem.