Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć o ręcznikach z mikrofibry?

Ręczniki z mikrofibry stanowią produkt, po który sięga coraz większe grono klientów. Dzieje się tak dlatego, że wyżej wspomniane odznaczają się wyjątkowymi właściwościami, która daje im znaczną przewagę nad innymi ręcznikami. W tym artykule powiemy sobie o tym, co warto wiedzieć na temat ręczników z mikrofibry.

Zalety stosowania ręczników z mikrofibry

Podstawową zaletą jaką można przypisać ręcznikom z mikrofibry jest to, że są to produkty szybkoschnące. W związku z powyższym świetnie sprawdzą się na przykład w podróży. Ponadto, ze względu na swą miękkość niewątpliwie przyczyniają się do zwiększenia komfortu ich użytkowania. Ręczniki mikrofibra dobrze dopasowują się do ciała, a także świetnie wchłaniają wodę. Zapewniają skórze oddech i trzymają ciepło. Ręczniki z mikrofibry świetnie sprawdzą się również w przypadku alergików, gdyż nie przyczyniają się do powstawania uczuleń i podrażnień na skórze. To również idealny wybór jeśli chodzi o niemowlęta i małe dzieci.

Gdzie można kupić ręcznik z mikrofibry?

Ręcznik mikrofibra można kupić w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. W tych drugich ich wybór jest dużo większy, a także często ceny okazują się być niższe. W związku z tym faktem można wejść w ich posiadanie w najbardziej dogodny dla każdego sposób.

Jak odpowiednio dbać o ręcznik z mikrofibry?

Niewłaściwa pielęgnacja ręcznika z mikrofibry może przyczynić się do utraty przez niego wszelkich właściwości, w związku z tym tak ważnym jest, aby stosować się ściśle do zaleceń producenta w tym temacie. Najważniejszą kwestią jest odpowiednia temperatura wody, w której ręcznik mikrofibra będzie prany i nie powinna ona z reguły przekraczać 50 stopni Celsjusza. Dodatkowo istotną rolę odgrywają również środki piorące, które powinny być możliwie jak najbardziej delikatne. Absolutnie nie powinno się używać rozmaitych wybielaczy oraz środków zmiękczających, gdyż mogą one negatywnie wpłynąć na mikrowłókna ręcznika. Kolejną ważną kwestią jest to, że po wypraniu ręcznika należy go wypłukać w zimnej wodzie i pozostawić do wyschnięcia w pokojowej temperaturze. Należy pamiętać o tym, aby nie prasować ręczników z mikrofibry, gdyż również można pozbawić ich w ten sposób wyjątkowych właściwości.