Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto postawić na ścianki akustyczne ze szkła?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ścianki akustyczne ze szkła są nie tylko praktyczne, ale również nowoczesne i minimalistyczne. Ponadto zdecydowanie zwiększają funkcjonalność wnętrz i gwarantują komfortowy odpoczynek użytkownikom. Jakie zalety ma omawiane rozwiązanie?

Dlaczego warto postawić na produkt renomowanego producenta?

Należy mieć świadomość, że ścianki wykonane przez sprawdzone i znane firmy składają się z kilku podstawowych elementów. Zbudowane są bowiem nie tylko ze wzmocnionej ramy aluminiowej, ale również dwóch szyb z bezpiecznego szkła.

Warto wiedzieć, że w zależności od potrzeb klientów ścianki akustyczne ze szkła mogą być wyposażone dodatkowo w drzwi z tradycyjnym lub elektronicznym zamkiem.

Gdzie można zamontować trwałe ścianki akustyczne ze szkła?

Godny uwagi jest fakt, że duże przeszklenia cieszą się coraz większą popularnością w aranżacji nowoczesnych wnętrz. Oczywiście przeważnie można je dostrzec w salach konferencyjnych, centrach handlowych, urzędach czy hotelach. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniany trend jest coraz bardziej widoczny w różnego rodzaju biurach.

Należy mieć świadomość, że zagwarantowanie pomieszczeniom odpowiedniego przepływu światła, a także nowego wyglądu nie są jedynymi zaletami omawianego rozwiązania. Warto wiedzieć, że produkty znajdujące się w ofercie znanych producentów cechują się wysokimi parametrami izolacji akustycznej. W najprostszym możliwym ujęciu oznacza to, że ograniczają docierające hałasy do pomieszczenia.

Zwiększenie funkcjonalności wnętrza

Godny uwagi jest fakt, że omawiane rozwiązanie pozwala na podzielenie wnętrza biurowca lub mieszkania na mniejsze segmenty. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że szklane panele będą pozwalały stworzyć oddzielną przestrzeń, która może odgrywać rolę gabinetu, sali konferencyjnej czy osobnego działu.

Warto wiedzieć, że dzięki wszechstronnemu zastosowaniu możliwe będzie dopasowanie ścianek akustycznych ze szkła do każdego wystroju. Należy mieć świadomość, że przeszklona ściana nie tylko zmieni wygląd określonego pomieszczenia, ale również nie ograniczy w żaden sposób jego przestronności. Oznacza to, że szkło będzie przepuszczało naturalne światło.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.