Skip to content Skip to footer

Jak zrobić płyn do dezynfekcji powierzchni w domu?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że z roku na rok coraz większa liczba osób zastępuje profesjonalny płyn do dezynfekcji powierzchni swoim własnym produktem. Ludzie nie wiedzą, że składniki, których używają na co dzień mają ogromny potencjał. Jak wykonać płyn do dezynfekcji powierzchni w domu?

Dlaczego warto zdecydować się na domowy preparat?

Godny uwagi jest fakt, że w składzie produktów dostępnych w sklepach znajduje się mnóstwo substancji, które nie są przyjazne dla środowiska. W przypadku, gdy dostaną się do oczu mogą być bardzo niebezpieczne. Rekomendowane jest zatem korzystanie z nich w rękawiczkach ochronnych.

Warto wiedzieć, że płyn domowej roboty zawiera w składzie tylko naturalne substancje. Ogromnym atutem omawianego rozwiązania jest fakt, że dana osoba zrobi go stosunkowo szybko. Jest to zatem doskonała alternatywa dla wszystkich sklepowych środków przeznaczonych do dezynfekcji. Można również w ten sposób ograniczyć liczbę plastikowych opakowań.

Jak zrobić Płyn do dezynfekcji powierzchni w domu?

Istnieje możliwość zrobienia środka o swoim ulubionym zapachu. Należy mieć świadomość, że potrzebnych będzie zaledwie kilka prostych składników. Warto wiedzieć, że osoba zainteresowana może zamówić je przez internet.

Należy przygotować zakręcany pojemnik na płyn do dezynfekcji, a następnie wlać do niego 833 ml spirytusu 96%. Kolejnym etapem będzie dodanie 42 ml wody utlenionej (3%). Mieszanka powinna być wzbogacona o 15 ml gliceryny 98%. Koniecznie trzeba uzupełnić całość wodą destylowaną (do 1000 ml).

Dlaczego produkt jest skuteczny i uniwersalny?

Doskonałym rozwiązaniem będzie także postawienie na olejki o pewnych właściwościach. Produkt dzięki temu będzie zarówno niezwykle efektywny, jak i wypełni mieszkanie bardzo przyjemnym zapachem.

Świetnym przykładem może być zmieszanie 300 ml spirytusu z olejkiem tymiankowym (60 kropel, przeciwbakteryjny i przeciwzapalny), olejkiem z drzewa herbacianego (60 kropel, właściwości antyseptyczne) czy olejkiem lawendowym.