Skip to content Skip to footer

Jak przebiega budowa sauny ogrodowej?

Sauna ogrodowa przywołuje na myśl luksusowe hotele, czy też termy. Jest to sprawdzony sposób na to, aby zregenerować się nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Relaks w wysokiej temperaturze to prawdziwe ukojenie dla zmęczonego ciała. Ponadto możemy chociaż na chwilę odciąć się od problemów dnia codziennego. Budowa sauny zewnętrznej to koszt od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wybór konstrukcji

Osoby, które zdecydują się na budowę sauny zewnętrznej muszą podjąć decyzję o jej konstrukcji. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań, a więc warto znaleźć jest coś odpowiedniego do swoich potrzeb oraz upodobań. Dużym zainteresowaniem cieszą się modele drewniane, które są nie tylko wytrzymałe, ale również atrakcyjne pod względem wizualnym.

Bardzo ważne jest to, aby sauna zewnętrzna była wykonana z wysokojakościowych materiałów. Muszą one spełniać rygorystyczne normy i standardy. To właśnie rodzaj zastosowanych tworzyw bezpośrednio wpływa na żywotność całej konstrukcji. Właśnie dlatego powinniśmy znaleźć uczciwego wykonawce, który zaproponuje nie tylko korzystne ceny, ale przede wszystkim solidne wykonanie.

Izolacja termiczna

Wysokiej klasy sauna ogrodowa posiada doskonałą izolację termiczną. Znajduje się one nie tylko w ścianach, ale również dachu. Jest to bardzo ważny element, który wpływa na komfort użytkowania obiektu. To właśnie izolacja termiczna chroni przed ubytkiem ciepła. W saunie panują bardzo wysokie temperatury, a każda strata ciepłą generuje dodatkowe koszty eksploatacji.

Istotne jest nie tylko to, aby sauna zewnętrzna nie oddawała zgromadzonego ciepła na zewnątrz. Nie można ona również przepuszczać zimna z otoczeni. Jest to szczególnie trudne w miesiącach zimowych. Materiały wykorzystywane do budowy muszą więc znajdować się na najwyższym poziomie.

Podział wewnętrzny

Sauny ogrodowe mają różne formy, wiec wybór zależy od indywidualnych preferencji. Można spotkać się z obiektami, które posiadają jedynie jedno pomieszczenie. Dużym zainteresowaniem cieszą się również modele dwuizbowe, które podzielone są na przedsionek, a także saunę właściwą.

Nie można zapomnieć o tym, że na komfort użytkowania sauny wpływa również jej wyposażenie. Istotne jest to, aby ławy do siedzenia były solidne i ergonomiczne.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Megiw – producentem saun zewnętrznych