Skip to content Skip to footer

Jak skutecznie przeprowadzić dezynfekcję pomieszczenia?

Dezynfekcja pomieszczeń, w których przebywa codziennie wiele osób jest niezbędna. Nie można również zapomnieć o zadbaniu o usuniecie bakterii, wirusów i grzybów z mieszkania. Jakie sposoby skutecznie oczyszczą przestrzeń?

Domowe sposoby

Osoby, które unikają chemicznych środków mogą samodzielnie wykonać płyn do dezynfekcji podłóg, szafek czy łazienki. Wystarczy użyć wyłącznie środków, które znajdują się w każdej kuchni.

Wykonując samodzielnie środek do dezynfekcji należy wykorzystać alkohol w wysokim stężeniu oraz ocet (300 ml) do tego dodajemy 150 ml wody oraz kilka kropli olejku eterycznego. Warto wykorzystać olejek z drzewa herbacianego lub eukaliptusowy, które nie tylko ładnie pachną, ale również mają właściwości przeciwbakteryjne i grzybobójcze.

Myjka ciśnieniowa

Dezynfekcja podłóg, łazienek czy innych dużych powierzchni myjką ciśnieniową również jest idealną propozycją dla osób, które chcą zdezynfekować powierzchnię wyłącznie przy użyciu pary. Myjka jest skuteczna również bez użycia środków chemicznych.

Do dezynfekcji niewielkich powierzchni sprawdzi się nieduża myjka ciśnieniowa. Dezynfekcja podłóg w domu, gdzie na podłodze znajduje się parkiet lub deski musi być przeprowadzona ostrożnie. Należy wykonać próbę na niewielkim kawałku podłogi i sprawdzić, czy drewno nie ucierpi.

Maszyna do ozonowania

Maszyna do ozonowania to propozycja dla firm, w których przebywa codziennie wiele osób. Jest to zakup, który pozwoli na codzienne oczyszczenie pomieszczeń bez większych problemów. Warto dezynfekcje wykonywać po zakończeniu pracy, w godzinach wieczornych.

Warto również skorzystać z usług firm, które ozonują pomieszczenia. Maszyna do ozonowania nie jest prosta w obsłudze, warto więc korzystać z pomocy specjalistów.

Dezynfekcja podłóg, łazienek czy blatów szafek jest niezbędna zarówno w pomieszczeniach, w których przebywa wiele osób, jak i w mieszkaniach. Do dezynfekcji warto również wykorzystywać specjalistyczne środki chemiczne, które charakteryzuje duża skuteczność. Jednocześnie są one bardzo łatwe w użyciu.