Skip to content Skip to footer

Nowoczesne rozwiązania w domu

Urządzanie domu nie jest zadaniem łatwym. Wiele osób budując swój własny dom podejmuje decyzję o zastosowaniu poręczy ze szkła na swoich schodach. Rozwiązanie takie staje się coraz bardziej popularną metodą na zabezpieczanie schodów przed ewentualnym upadkiem osób z nich korzystających.

Uniwersalność szkła

Szkło jest niezwykle wdzięcznym surowcem. Znakomicie sprawdza się w wielu wnętrzach. Dzięki swojej uniwersalności szkło idealnie wpasowuje się w praktycznie każdy styl wnętrzarski. Właśnie dlatego materiał ten jest coraz chętniej wybierany.

Balustrady całoszklane w domach to znakomita alternatywa dla potężnych i ciężkich balustrad. Poręcz wykonana ze szkła powiększa optycznie całe pomieszczenie. Zastosowanie szklanej poręczy sprawdzi się zarówno w nowoczesnym domu, jak i w klasycznym wnętrzu.

Szkło jako zabezpieczenie schodów

Wbrew pozorom poręcze całoszklane są bardzo wytrzymałe. Dobrze wykonana balustrada szklana może służyć latami. Do szklanych balustrad wykorzystywane jest specjalnie hartowane szkło wyjątkowo odporne na uszkodzenia.

Balustrady całoszklane są coraz chętniej wybierane przez rodziny z dziećmi. Szkło jest śliskim materiałem, więc rodzice nie muszą się martwić, że dziecko będzie mogło wspiąć się na szklaną balustradę z taką łatwością jak na klasyczną, wykonaną z drewna.

Jakość wykonania i odpowiedni montaż to podstawa

Barierki całoszklane posiadają wiele zalet. Wyglądają bardzo nowocześnie i są niezwykle wytrzymałe. Warto jednak pamiętać, że gwarancją bezpieczeństwa jest wybór dobrej jakości komponentów oraz odpowiednia jakość montażu balustrady.

W przypadku montażu balustrad całoszklanych popularną metodą montażu jest wykorzystanie łączników punktowych. Ich montaż polega na wywierceniu w szkle odpowiedniej wielkości otworów, następnie należy w nich umieścić specjalne łączniki punktowe. Metoda ta wygląda niezwykle estetycznie przy odpowiednim rozmieszczeniu łączników. Stosując łączenia punktowe warto pamiętać o odpowiedniej ilości łączników. Ich zbyt mała lub zbyt duża ilość może wpłynąć negatywnie na stabilność konstrukcji.

Coraz więcej osób decyduje się na futurystyczne rozwiązania w swoich domach. Łączenie ze sobą różnych materiałów sprawia, że wnętrze nabiera często niepowtarzalnego wyglądu. Balustrady całoszklane są doskonałym rozwiązaniem wprowadzającym do wnętrza odrobinę nowoczesności.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.