Skip to content Skip to footer

Jaki kolor pościeli do sypialni wybrać?

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To w niej się odpoczywa, relaksuje i oczywiście śpi. Dlatego sypialnia musi być urządzona w taki sposób, aby panowała w niej atmosfera sprzyjająca odpoczynkowi. Warto zatem wiedzieć, czym się przy tym kierować.

Wybór pościeli do sypialni

Często usłyszeć można taką opinię, że kolor pościeli powinien być dobierany pod kolor zasłon. Nie do końca tak jest. Ważny jest nie tyle sam kolor ile wzór. Przykładowo połączenie kraciastej pościeli z zasłonami w pasy nie jest dobrym pomysłem. Taki kontrast raczej się nie sprawdzi. Ważny jest także dobór koloru pościeli do wielkości sypialni. Biała pościel to dobry wybór w przypadku małej sypiali. Z kolei Czarna pościel sprawdzi się w większych pomieszczeniach. Czerń doda sypiali wyrazistości. Istotne jest jednak, aby kolor ten nie był kolorem dominującym.

Wybór koloru pościeli

W ostatnim czasie zauważyć można, że sporą popularnością cieszy się pościel w kolorze czarnym. Na pewno czerń stanowi dość silny akcent w sypialni. Jak jednak wspomniano, to dobry wybór w przypadku sypialni o sporym metrażu i najlepiej takiej, która urządzona jest w stylu glamour. Metraż sypialni jest tu istotny, ponieważ czarna pościel może optycznie zmniejszać pomieszczenie. Dlatego nie jest to najlepszy wybór do małej sypialni.

Rodzaj pościeli

Wybierając pościel do sypialni, nie można kierować się oczywiście wyłącznie jej kolorem. Istotny jest także materiał, z którego została wykonana. Trzeba bowiem wiedzieć, że materiał ma ogromny wpływ na komfort snu. Dlatego bardzo dobrym wyborem będzie na pewno pościel wykonana z materiałów naturalnych. Przykładem może być tu pościel z satyny bawełnianej. Po pierwsze, taka pościel znakomicie przepuszcza powietrze, a zatem zapewnia ciału właściwą wentylację. Po drugie, nie uczula. Oczywiście nie bez znaczenia jest także to, że pościel z satyny bawełnianej prezentuje się niezwykle elegancko. Na koniec warto zwrócić jeszcze uwagę na wykończenie pościeli. Dobrze, jeśli będzie posiadać zapięcie na zamek, a nie na guziki. Takie rozwiązanie jest po prostu znacznie wygodniejsze przy zmianie pościeli na świeżą. Dodatkowo upewnić się należy, czy kupowana pościel posiada odpowiednie atesty bezpieczeństwa.