Skip to content Skip to footer

Nowoczesny i wygodny prysznic w domu

Strefa kąpielowa w łazience jest bardzo ważna, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby podczas jej urządzania wszystko dobrze zaplanować. Dlaczego to takie istotne? Ponieważ każdy zasługuje na przyjemne miejsce, w którym codziennie może zrelaksować się i zadbać o higienę. Dobrze zorganizowana łazienka to taka, która jest funkcjonalna, ale też ładna.

Prysznice prostokątne

Jeszcze kilka lat temu najpopularniejsze były kabiny prysznicowe, które montowało się gdzieś w rogu łazienki. Miewały one półokrągły kształt, w środku dostępne były różne opcje biczów wodnych, dzięki którym można było skorzystać na przykład z masażu pod prysznicem. Współcześnie odchodzi się od tego typu kabin prysznicowych i nie są one już synonimem luksusu i dobrego stylu. Dużo lepiej prezentują się kabiny prysznicowe prostokątne przeszklone, o których trochę poniżej. Od kilku lat popularne są proste i minimalistyczne rozwiązania. Prysznice prostokątne przeszklone wpisują się bardzo w ten duch minimalizmu. Nie da się ukryć, że w łazience prezentują się doskonale, a poza tym zapewniają odpowiednio dużo miejsca, by móc swobodnie skorzystać z prysznica nawet we dwoje. Najczęściej montuje się je bez brodzika, dlatego wcześniej trzeba przygotować łazienkę do tego, by można było zamontować prysznic.

Jak przygotować łazienkę do montażu prysznica prostokątnego?

Bardzo istotne jest to, aby wcześniej odpowiednio przygotować podłogę, która musi posiadać spad w okolicach odpływu. To właśnie dzięki temu woda nie będzie tworzyła kałuży, tylko swobodnie odpłynie. Aby uzyskać taki efekt, najczęściej trzeba zrobić mały remont łazienki lub też odpowiednio wyprofilować wylewkę jeszcze na etapie budowy pomieszczenia. Jednym słowem w nowych domach lub mieszkaniach robi się to od razu, ustalając szczegóły na przykład z deweloperem lub wykonawcą, który zajmuje się budową. W budynkach do remontu należy zrobić wylewkę, zaznaczając specjaliście, że planuje się zamontowanie w łazience prysznica bez brodzika. To nowoczesne rozwiązanie, z którego warto skorzystać u siebie.