Skip to content Skip to footer

Jakie są najważniejsze zalety balustrad całoszklanych?

Podczas aranżowania i wyposażenia domu należy mieć na uwadze naprawdę wiele spraw. Każdy, nawet najmniejszy aspekt powinien zostać gruntownie przemyślany, aby wydać pieniądze na rozwiązanie naprawdę dobre. Dotyczy to również balustrad całoszklanych, które ostatnimi czasy cieszą się dużą popularnością. Jakie są ich najważniejsze zalety?

Jak wyglądają balustrady całoszklane?

Jaka jest zdecydowanie najważniejsza zaleta tego rodzaju balustrad? Z jakiego powodu inwestorzy sięgają po nie w pierwszej kolejności? Nie da się ukryć, że ich najważniejszym plusem jest sam wygląd.Balustrady tego rodzaju wykonane są z hartowanego szkła, a także z ozdobnych, najczęściej aluminiowych listw. Wszystko to sprawia, że takie modele cechują się nowoczesnym, bardzo miłym dla oka wyglądem.

Mocna konstrukcja

Czego najbardziej obawiają się inwestorzy, który rozważają zakupienie takiego rodzaju balustrad? Bezsprzecznie ich największą obawą jest wysokie ryzyko uszkodzenia. Mowa tu jest w końcu o szkle, które może nie tylko pęknąć samo z siebie, lecz np. dzieciaki mogą w nie czymś rzucić. Jak to jednak wygląda w praktyce?Jak się okazuje, tego typu balustrady całoszklane są jednym z najmocniejszych i najtrwalszych dostępnych na rynku rozwiązań. Dzięki temu, że są one wykonane z hartowanego szkła, nie da się ich właściwie w żaden sposób zniszczyć. Rzecz jasna może się zdarzyć wypadek, gdy faktycznie coś ciężkiego zostanie rzucone w ich kierunku przez dziecko, lecz również i to nie powinno wyrządzić na ich powierzchni żadnych poważniejszych uszkodzeń.

Uniwersalność

Wiele osób obawia się wybierania tak niestandardowych elementów wyposażenie mieszkania z uwagi na to, że mają one ograniczone zastosowanie od strony aranżacji pomieszczeń. Chodzi tu o to, że jeśli chciałoby się zmienić wystrój pomieszczenia za kilka lat, to takie balustrady mogłyby również wymagać wymiany, co rzecz jasna pociągać będzie za sobą naprawdę ogromne koszta.Jak się jednak okazuje, w przypadku takich całoszklanych balustrad nie ma takiego ryzyka, ponieważ zaliczane są one do naprawdę uniwersalnych. Bez większych problemów mogą być wykorzystywane w bardzo nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby znalazły się także w nieco bardziej tradycyjnie urządzonych mieszkaniach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.