Skip to content Skip to footer

Kołdra antyalergiczna 140×200

Zarówno kołdry, jak i poduszki mają niebagatelny wpływ na komfort nocnego wypoczynku. W przypadku kołder liczą się takie kwestie jak właściwa termoregulacja, izolacja termiczna, rodzaj zastosowanych materiałów, a nawet ich ciężar. Dla alergików istotne jest również to, czy nie będzie ona siedliskiej roztoczy i bakterii.

Najbardziej uniwersalny rozmiar kołder

Kołdra 140×200 to jeden z najbardziej uniwersalnych rozmiarów – przede wszystkim z powodzeniem jest używana przez dorosłe osoby, które sypiają samodzielnie, a także przez większe dzieci oraz nastolatków. Ponadto można jej także używać w liczbie podwójnej na dwuosobowym łóżku – wtedy każdy będzie dysponował swoją częścią, co również przekłada się na komfort spania.

W sprzedaży dostępna jest zarówno kołdra 140×200, której można używać przez cały rok, a także nieco cieńsze, które sprawdzą się przede wszystkim w okresie letnim. Natomiast na okres zimowy najlepiej zaopatrzyć się w taki rodzaj, jak Kołdra puchowa 140×200 – zapewnia świetną izolację cieplną, a przy tym jest lekka i wygodna w użytkowaniu.

Kołdra puchowa 140×200 może mieć wypełnienie z naturalnych materiałów, na przykład takich jak puch gęsi, a także syntetycznych, w tym głównie poliestru. To drugie rozwiązanie jest charakterystyczne przede wszystkim dla takich rozwiązań jak kołdra antyalergiczna 140×200. Ponadto także ich zewnętrzna warstwa może być uszyta z różnych materiałów.

Materiały zastosowane w kołdrach 140×200

Zarówno kołdra antyalergiczna 140×200, puchowa, jak i inne mogą być uszyte z różnych materiałów. Najczęściej jest to bawełna, która może mieć także domieszkę poliestru – dzięki temu staje się ona łatwiejsza w pielęgnacji, a także bardziej wytrzymała.

Szczególną popularnością cieszy się także bambus, który posiada wyjątkowe właściwości. Przede wszystkim zapewnią świetną termoregulację, a także jest antybakteryjny, przeciwgrzybiczny i nie łapie kurzu i roztoczy – tym samym jest to idealne rozwiązanie dla alergików.

Materiały zastosowane w produkcji kołder 140×200 są więc bezpieczne dla alergików, zapewniają właściwą izolację termiczną, a także skutecznie odprowadzają pot. Tym samym komfort spania w takich warunkach jest znacznie większy, co zapewne każdy z czasem doceni.