Skip to content Skip to footer

Zastosowanie listwy wykończeniowej do płytek

To detale tworzą perfekcyjną całość. Nie inaczej jest podczas wykończenia wnętrz. Zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalności, to one sprawiają, że pomieszczenie prezentuje się elegancko. Do tej roli idealnie nadają się listwy wykończeniowe do płytek. Producenci tworzą je w różnych profilach i wymiarach.

Do czego służą listwy wykończeniowe?

Listwa wykończeniowa do płytek ma przede wszystkim chronić dół ściany przed zabrudzeniem. Stanowi także metodę zabezpieczenia przerw dylatacyjnych. Planując przeprowadzenie remontu musimy zadbać właśnie o ten element wykańczania wnętrz z płytkami ceramicznymi oraz glazurą.

Kolejnym zadaniem listew jest poprawa wyglądu i atrakcyjności płytek ceramicznych. Dzięki swojej funkcjonalności eliminują ryzyko potknięcia się na nie dokończonych elementach podłogi.

Listwa narożna do płytek

Narożna Listwa wykończeniowa do płytek skutecznie zabezpiecza ścianę przed zabrudzeniami i zniszczeniami, a także pomaga wypełnić skomplikowane połączenia pomiędzy płytkami ceramicznymi.

Najczęstszym wyborem klientów są listwy aluminiowe, ale doskonale sprawdzą się również narożne listwy wykończeniowe do płytek z mosiądzu oraz stali nierdzewnej.

Listwy do płytek ściennych

Listwa wykończeniowa do płytek ściennych dostępna jest w kilkunastu wersjach kolorystycznych. Najlepiej sprawdzą się w kuchniach i łazienkach.

Listwy do płytek ściennych w połączeniu z samymi płytkami tworzą elegancka sztukaterię. Dzięki temu łazienka lub kuchnia nabiera estetycznego wyglądu.