Skip to content Skip to footer

Mobilność, czyli zaleta firmowych ścianek akustycznych

Niezależnie od swego rozmiaru niewielkie, biurowe ścianki akustyczne zawsze charakteryzują się bardzo wysokim stopniem mobilności. Dzięki temu można za ich pomocą nie tylko wyciszyć miejsce pracy, ale też zaaranżować je wtedy, gdy będzie to potrzebne.

Mobilność ścianek biurowych

Niewielkie, biurkowe ścianki tłumiące dźwięk to nieodłączny element wielu polskich biur. Co ciekawe, większość z nich jest bardzo łatwa w montażu i – gdy zachodzi taka potrzeba – również i w demontażu. Zwykle mocowane są one bezpośrednio do krawędzi biurka, co pozwala na efektywniejsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni roboczej.

Na uwagę zasługuje również sposób wykonania tychże mocowań. Większość z nich umożliwia zamocowanie ekranu wówczas, gdy od krawędzi blatu pozostaje jedynie 35 mm wolnej przestrzeni. Mimo to, zamocowana w ten sposób ścianka jest stabilna i bezpieczna dla osób, które w jej sąsiedztwie pracują.

Ścianki tymczasowe

W niektórych biurowcach stawia się na tymczasowe, mobilne ścianki akustyczne, które są wręcz stworzone dla typowo biurowych wnętrz. Ich zaletą jest wolnostojąca konstrukcja, dzięki której do montażu tychże ścianek nie potrzeba dodatkowych narzędzi, a sam proces montażu ogranicza się do kilkunastu minut.

Ze ścianek tych korzysta się wówczas, gdy chce się zaaranżować przestrzeń do poufnych rozmów. Można je umiejscowić zarówno w pomieszczeniach biurowych, jak i w wydzielonych przestrzeniach (np. firmowa restauracja, kawiarnia itd.). Dzięki temu strony zaangażowane w rozmowę mogą cieszyć się maksymalną prywatnością.

Duże ściany akustyczne

W niektórych biurowcach stawia się na duże przeszklenia, które potrafią wytłumić nawet 95 procent wszystkich hałasów z otoczenia. Naturalnie trudno zaliczyć te konstrukcje do rozwiązań mobilnych. Niemniej ich montaż również jest bardzo szybki, ponieważ ogranicza się do wprowadzenia szyb dźwiękochłonnych w specjalne profile ALU.

Podsumowując, nowoczesne ścianki akustyczne to świetna propozycja dla firm, których pracownicy narzekają na nadmierny hałas w pracy. Dzięki tym często mobilnym strukturom, można sobie zapewnić maksimum komfortu, prywatności i całkiem sporo wolnej przestrzeni. Od tych czynników może zależeć powodzenie niejednej, biznesowej rozmowy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.