Skip to content Skip to footer

Modne i stylowe drzwi szklane wahadłowe do każdego wnętrza

Klasyczne drzwi wahadłowe jak powszechnie wiadomo otwierają się swobodnie w dwóch różnych kierunkach, dzięki czemu rewelacyjnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie jest potrzebny zamek albo klamka. Wahadłowe drzwi spotkać można w biurach albo w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zamontować je w mieszkaniach prywatnych.

Dekoracyjne walory

Nowoczesne drzwi szklane wahadłowe cenione są przede wszystkim za funkcje dekoracyjne. Modne i stylowe drzwi szklane są w stanie ożywić oblicze nawet najbardziej ponurych pomieszczeń. Warto wspomnieć także o tym, że na szklane tafle można nanieść praktycznie każdy wzór. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie dla firm, które chcą nanieść na drzwi logo.

Szeroki wybór szkła i ciekawych wzorów sprawia, że drzwi szklane wahadłowe doskonale sprawdzą się w każdym stylu aranżacyjnym. Jeżeli nie możemy znaleźć niczego ciekawego to zawsze można skorzystać z pomocy firm, które wykonują drzwi szklane na wymiar. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto skorzystać z usług firm, które zapewniają swoim klientom również fachowy montaż.

Uniwersalny design

Drzwi szklane wahadłowe wyróżniają się nowoczesnym i uniwersalnym designem. Można je zamontować w nowoczesnych i tradycyjnych aranżacjach wnętrz. Jest to ponadczasowe rozwiązanie, które najprawdopodobniej nigdy nie wyjdzie z mody.

Szklane drzwi przypadną do gustu przede wszystkim zagorzałym miłośnikom minimalizmu i prostoty. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby zamontować oryginalne i niepowtarzane drzwi szklane, które zaskakują nietypową formą i ciekawym wzornictwem. Szkło jest bardzo plastycznym materiałem, dzięki czemu doświadczeni producenci są w stanie wykonać naprawdę niesamowite szklane dodatki.

Jakie wady?

Drzwi szklane wahadłowe mają oczywiście nie tylko same zalety, ale również wady o których należy zawsze pamiętać. Dla większości użytkowników największym minusem jest dość wysoka cena. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że szklane drzwi są bardzo wytrzymałe, dlatego też jest to inwestycja na lata.

Problemem może okazać się również Niska izolacyjność akustyczna i wymagania pielęgnacyjne. Szklane drzwi będą pięknie się prezentować tylko wtedy, gdy są idealnie czyste. Tłuste ślady po łapach jak powszechnie wiadomo nie prezentują się zbyt okazale.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.