Skip to content Skip to footer

Na czym siedzieć w kuchni?

W kuchni najczęściej nie tylko przygotowujemy posiłki, ale także spędzamy sporo czasu na rozmowach. Dlatego niezbędne są wygodne miejsca do siedzenia. Podpowiadamy, jak je wybrać.

Krzesła, narożniki, a może hokery?

Wybór siedzisk do kuchni jest spory. Dużo zależy od stylu, w którym urządziliśmy kuchnię oraz od jej wielkości. Niekoniecznie muszą to być klasyczne krzesła. Ciekawym rozwiązaniem będą stołki barowe do kuchni lub narożnik.Krzesła sprawdzą się w każdej kuchni. Duża różnorodność modeli sprawia, że można je dobrze dobrać do potrzeb.Ciekawym rozwiązaniem są krzesła barowe do kuchni, czyli hokery. Wyższe niż tradycyjne, pozwalają na interesującą aranżację wnętrza. Krzesło barowe do kuchni jest też niezastąpione, gdy mamy kuchenną wyspę. Rzadziej spotykane są narożniki kuchenne. A przecież znakomicie pozwalają umeblować miejsce spożywania posiłków. Sprawdzą się w każdej, nawet małej kuchni.

Jak dobrać krzesło barowe do kuchni?

Hokery najczęściej kojarzą się z barami. Jednak coraz częściej spotyka się je w domach, najczęściej jako wyposażenie kuchni. Sprawiają, że kuchnia zyskuje bardzo oryginalny styl. Możemy je zastosować w każdej kuchni, nie tylko tej z wyspą czy wydzielonym barem. Ale musimy pamiętać, że krzesła barowe do kuchni muszą być też wygodne, aby długie nieraz siedzenie nie kończyło się bólem kręgosłupa.

Wybór stołków barowych do kuchni jest spory. Mogą być wykonane z drewna, metalu lub tworzywa sztucznego. Dzięki temu możemy je dobrze dopasować do reszty mebli kuchennych. Stołki barowe do kuchni mogą być bez oparć lub z oparciami. Jeśli chcemy, żeby były wygodne i pozwalały na dłuższe siedzenie, to lepiej wybierzmy te z oparciami. Ciekawą alternatywą będą krzesła barowe do kuchni z obrotowym siedziskiem. Łatwiej z nich zsiadać i często ułatwiają prace w kuchni. Dostępne są także modele stołków barowych z regulowaną wysokością. Jest to niezwykle uniwersalne rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w niewielkich kuchniach oraz wszędzie, gdzie blaty są na różnych wysokościach.