Skip to content Skip to footer

Sauna fińska – dlaczego warto z niej korzystać?

Specyficzne warunki panujące w saunie fińskiej powodują, że przebywanie w niej nie tylko jest bardzo relaksujące. Dodatkowo, może ona wspomagać leczenie różnych dolegliwości.

Czym jest sauna fińska?

Sauna fińska, która określana jest także sauną suchą, to specjalny rodzaj sauny, w które panuje podwyższona temperatura oscylująca wokół 80-85 stopni Celsjusza, a także obniżona wilgotność powietrza na poziomie około 10 proc.

Takie warunki można uzyskać poprzez zastosowanie specjalnych pieców opalanych drewnem albo urządzeń elektrycznych wyłożonych kamieniami, które nagrzewają się do wysokich temperatur.

Sauny fińskie są bardzo popularne w Finlandii – stąd także ich nazwa. Również można spotkać je w Estonii, na Litwie, Łotwie czy w Rosji. Tam właśnie sauna fińska do domu lub na podwórzu to częsty widok.

Zalety korzystania z sauny fińskiej

Sauna fińska niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia człowieka. Przy przebywaniu w podwyższonej temperaturze oraz obniżonej wilgotności dochodzi do:

– zmniejszenia ciśnienia tętniczego
– polepszenia przepływów krwi
– poprawy procesów oddechowych
– relaksacji mięśni
– zmniejszenia bólów stawowych
– szybszej przemiany materii
– efektywnego usuwania toksyn z organizmu

Systematyczne korzystanie z sauny fińskiej może zatem znacznie poprawić stan zdrowia.

Sauna fińska może zagościć w Twoim domu!

Dzisiaj sauny fińskie można spotkać w aquaparkach, na basenach, w centrach Spa i odnowy biologicznej. Dla osób, które chcą mieć do niej stały dostęp, najlepsza będzie sauna fińska do domu. Dzisiaj można kupić ją gotową lub można wykonać ją na wymiar.

Nowoczesna sauna fińska do domu to przyjemny relaks dostępny na wyciągnięcie ręki. To także oszczędność czasu i pieniędzy dla tych osób, które chciałyby używać jej regularnie.

Przeciwwskazania do korzystania z sauny fińskiej

Warto jednak pamiętać o tym, że korzystanie z sauny fińskiej w domu, na basenie czy w Spa ma też określone przeciwwskazania. Zaliczają się do nich między innymi:

– niewydolność serca
– choroba wieńcowa
– przeziębienia
– ostre stany astmatyczne
– ciąża
– niedawno przebyte operacje i inne zabiegi chirurgiczne

Zatem sauna to świetna propozycja dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowe. Teraz można kupić też saunę fińską do domu!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw.