Skip to content Skip to footer

Ręczniki z bawełny egipskiej – czy warto je kupić?

Ręczniki to jedne z produktów, które są w każdym domu, hotelu, motelu. W zasadzie wszędzie tam, gdzie wycieramy ręce i ciało. Najczęściej kupujemy je do kuchni i do łazienki. Jakość ich zależy głównie od tego, z czego są wykonane, z jakich włókien. Coraz bardziej popularne stają się ręczniki z bawełny egipskiej, która ma wyjątkowe cechy.

Ręczniki z bawełny egipskiej – ich najważniejsze cechy

Ręczniki wykonane z tej wyjątkowej bawełny warto kupić przede wszystkim ze względu na ich właściwości. Do najważniejszych cech zaliczyć można, to, że ręczniki te są lekkie i „oddychające”. Dzięki swym naturalnym włóknom nie uczulają i dlatego są bardzo dobre dla dzieci, nawet tych najmłodszych.

Ręczniki z bawełny egipskiej są bardzo chłonne, nadają się do kąpieli, wycierania rąk oraz na siłownię. Mają one wytrzymałe włókna, co powoduje, że są produktem niezwykle trwałym, który może służyć naprawdę długo. Ręczniki te wykonane są z mocnych nici, które sprawiają, że się one nie rozciągają, nie mechacą, mimo codziennego użytkowania.

Bawełna egipska – skąd jej niezwykłe właściwości?

Ręczniki, wykonane z tego rodzaju bawełny charakteryzują się dużą miękkością, chłonnością i trwałością. Wszystko to za sprawą bawełny, z jakiej zostały zrobione. Bawełna egipska jest wyjątkowa ze względu na to, skąd pochodzi. Rośnie ona tylko w niektórych miejscach delty Nilu, gdzie klimat jest umiarkowany, a gleby bardzo żyzne.

Poza tym włókna tej bawełny są mocne, ponieważ podczas ich zbierania używane są tylko ludzie ręce, a nie maszyny. Bardzo często bawełna zbierana mechanicznie jest już wtedy uszkadzana, poprzez zagniatanie jej. Bawełna egipska charakteryzuje się długimi włóknami, co wyróżnia ją spośród innych typów bawełny i pozwala na produkcję z niej długich i mocnych nici.

Zakup ręczników z bawełny egipskiej – na co zwrócić uwagę?

Jeśli chcemy mieć pewność, że kupiliśmy ręczniki z prawdziwej bawełny egipskiej, a nie produkt podrobiony, to powinniśmy sprawdzić, czy na metce widnieje oryginalne logo producenta bawełny egipskiej. Warto pamiętać, że takie ręczniki są grube, mają długie pętelki i są miękkie.

Zamawiając ten rodzaj ręczników, warto spojrzeć również na ich cenę. Zazwyczaj jest to produkt dość drogi, ze względu na swoją jakość, dlatego lepiej omijać ręczniki, które są w wyjątkowo niskiej cenie, ponieważ mogą nie być one wykonane z bawełny egipskiej.

Ręczniki z bawełny egipskiej znajdziesz w ofercie Vege Home.