Skip to content Skip to footer

Prześcieradła klasyczne vs prześcieradła z gumką

Czasem nawet wybór prześcieradła, czyli czegoś teoretycznie dość prostego i zwyczajnego, potrafi sprawić człowiekowi sporą trudność. Ten akurat produkt występuje w dwóch głównych wariantach. W sklepach natykamy się bowiem i na prześcieradła z gumką, i na prześcieradła „płaskie”, które tej gumki nie zawierają.

Podstawowe różnice

Ogólnie rzecz biorąc, tak jak i przed każdym innym wyborem, tak i tutaj należy skupić się na swoich indywidualnych oczekiwaniach względem kupowanego produktu. Jednym zależy przede wszystkim na wysokiej estetyce i schludnym wyglądzie prześcieradła, innym z kolei na tym, by łatwo dało się je złożyć i zawsze można było wszędzie je schować, jednocześnie nie tracąc cennego miejsca w szafkach czy szufladach.

Te dwa wspomniane typy prześcieradeł różnią się zatem od siebie wyglądem, sposobem użytkowania i ogólną funkcjonalnością. Koniec końców działają i prezentują się zupełnie inaczej. Nie można jednak powiedzieć, które z nich zawsze byłoby lepsze.

Jakie prześcieradło kupić?

W tym momencie nieco większą popularnością cieszą się jednak prześcieradła z gumką. Za sprawą swojej mocno elastycznej i praktycznej taśmy potrafią idealnie dopasować się do materaca i prawie nigdy się z niego nie zsuwają, o ile mają właściwy rozmiar dopasowany do łóżka. Takie prześcieradła będą doskonale chronić powierzchnię do spania. Staną się świetnym zabezpieczeniem dla materaca – wzmocnią jego trwałość i przedłużą jego żywotność.

Klasyczne płaskie prześcieradła też mają jedna kilka fajnych zalet. Przede wszystkim dużo łatwiej się je składa i prościej się je przechowuje. O materiałach z gumką nie można niestety tego powiedzieć. Każdy teraz sam musi zadecydować, co jest dla niego istotniejsze.

Inne kwestie związane z wyborem prześcieradeł

W tej bitwie zwycięzcy nie ma. Da się bowiem znaleźć świetne zastosowania zarówno dla klasycznych płaskich prześcieradeł, jak i prześcieradeł z gumką. Typ produktu to jedno, ale znaczenie mają też jego inne cechy, takie jak rozmiar, rodzaj materiału czy nawet kolor.

To, co na pewno zawsze trzeba dokładnie sprawdzić przed zakupem prześcieradła, to oczywiście wymiary materaca. Nieodpowiednio dopasowany materiał zawsze okaże się złym zakupem.

Prześcieradła z gumką dostępne są w ofercie Vege Home.